Prawo jazdy, ciężka sprawa

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, bez stresu, spokojnie i z pewnością siebie?

Pewnosc siebie w samochodzieW dzisiejszych czasach człowiek nie może obejść się bez różnorakich dokumentów.

Niektóre, takie jak dowód osobisty czy legitymacja szkolna, otrzymuje się niejako automatycznie, po skończeniu pewnego wieku lub pójściu do szkoły. Zdobycie innych wiąże się natomiast z pewną procedurą, którą sami musimy przejść. Najlepszym przykładem będzie tu egzamin na prawo jazdy.

Posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych wymaga spełnienia warunków szczegółowo opisanych w ustawie o ruchu drogowym. Trzeba skończyć osiemnasty rok życia, przejść badania lekarskie i zapisać się do szkoły nauki jazdy, a następnie pomyślnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

Urzędnicze przepisy brzmią sucho i nie ma w nich miejsca na emocje. W rzeczywistości wcale nie jest tak łatwo zdobyć prawo jazdy. Stres towarzyszący każdej, a szczególnie pierwszej próbie, należy do najgorszych doświadczeń. Dla wielu osób nawet matura czy jakikolwiek inny egzamin nie może się równać z tym, co przeżyły podczas egzaminu na upragnione prawko. To dlatego spory odsetek kandydatów odpada na pierwszym podejściu, często nawet nie wyjeżdżając z placu manewrowego.

Jest to szokujące ale zrozumiałe. Niektórzy szybko się poddają i odkładają kolejny egzamin na długi czas, inni czym prędzej idą do okienka w ośrodku ruchu drogowego i zapisują się na kolejny termin. Choć kurs na prawo jazdy mają już za sobą to najczęściej decydują się dokupić chociaż kilka dodatkowych godzin. W końcu praktyka czyni mistrza, a wydatek pieniędzy na doskonalenie umiejętności to lepsze rozwiązanie niż tracenie ich na kolejne oblane egzaminy.

O ile ktoś może posiadać już pewne umiejętności i swobodnie czuć się za kółkiem, to moment państwowego egzaminu zawsze będzie bardziej lub mniej stresujący. To fakt, empiryczna obserwacja i praktyka wszystkich ośrodków ruchu drogowego.

Stres na egzaminie na prawo jazdy każdy przeżywa.

Kursanci różnie radzą sobie ze stresem – każdy ma swoje sposoby, mniej lub bardziej sprawdzone. Czy warto postawić na rozwinięcie umiejętności radzenia sobie ze stresem?

Pomyśl o tym, co się dzieje, gdy coś wiesz, umiesz, a przez paraliżujący stres „zapominasz języka”, albo całe ciało się trzęsie.

Pomyśl o tym.

We will be happy to hear your thoughts

      Dodaj Odpowiedź

      Shopping cart